Rok 2014 se pomalu blíží ke svému konci a tak je na čase podívat se na trendy, které budou hýbat světovým webdesignem v nadcházejícím roce.

Pojmy jako je flat design, responzivní web nebo parallax tu s námi již nějaký ten pátek jsou a určitě se jich jako weboví vývojáři nehodláme vzdát. Uvedeme některé nové trendy, které by mohly v nadcházejícím roce 2015 rozhýbat vody webového prostředí.

Osobní uživatelský zážitek

Přívětivé uživatelské prostředí je jednou z mnoha věcí, které činí webové stránky přitažlivé a pohodlné na ovládání. Když k tomu připočteme osobní přístup, uživatel bude spokojenější a bude se také na stránky rád vracet. Známe-li informace o uživateli, proč toho nevyužít? Můžeme tak oslovovat jednotlivé uživatele přímo jménem můžeme zdůrazňovat nové příspěvky, které byly publikovány od předchozí návštěvy.

Klikejte méně, skrolujte více

V roce 2015 můžeme počítat se vzestupem webových prezentací, které jsou složené pouze z jedné stránky. Takovéto stránky se snaží uživateli sdělit příběh. Obsah se objevuje po posunutí stránky a vše by mělo být graficky velice přitažlivé. Na pozadí může být použitá parallax animace, kdy se nám jednotlivá pozadí různou rychlostí přesouvají přes sebe. V neposlední řadě jsou takovéto weby vhodné pro mobilní zařízení. Nemusíte klikat na položky menu, pouze pohodlně stránku posouváte prstem a obsah Vám je sám předkládán.

Responzivní web pro mobil a tablet

Dobrý responzivní web je takový, který se na malém displeji telefonu nebo tabletu zobrazuje přehledně, rychle a plynule. Obsah je čitelný a nezalézá do kraje obrazovky. Web se i s pomalejšími mobilními daty načítá rychle a některé grafické prvky můžou být odstraněny kvůli větší přehlednosti. Bohužel i v dnešní době, kdy by optimalizace webu pro telefony měla patřit k základním znalostem vývojáře, se stále setkáváme s weby, které tyto požadavky nesplňují.

Prohlédněte si některé z našich responzivních webů!

Závěrem

Ve WDT právě dokončujeme vývoj systému, který je postaven na nových technologiích: Rest API, Mongodb, ElasticSearch, AngularJS a CDN. Systém je doslova nabitý vlastnostmi a funkcemi potřebnými pro efektivní využívání budoucích technologií a trendů webdesignu.